הוראות שימוש בערכת הגידול פטריות של מייסיליום

עודכן: 23 בדצמ׳ 2021

לגדל פטריות בבית מעולם לא היה קל יותר


שלבי הגידול :

שלב ראשון - בעזרת סכין חדה יש לחתוך X בשקית שעוטפת את מצע הגידול.שלב שני - יש למלא שפריצר במים מהברז ולרסס מים לכיוון הX ממרחק של 15-20 ס"מ, לפחות פעמיים ביום על מנת לתגבר את הלחות בסביבה.
שלב שלישי - לאחר מספר ימים יחלו להופיע פטריות ראשונות בצורת ראשי סיכה שיגדלו, יש להמשיך לרסס מים כרגיל עד שהפטריות יגיעו לגודלן המלא.


שלב רביעי - נדע שהפטריות הגיעו לגודלן המלא כשהכובע של הפטריה מתיישר. אפשר לקטוף את הפטריות גם מוקדם יותר וטעמן יהיה עדין יותר. יש להקפיד לקטוף בזמן או לפניו מכיוון שפטריות "זקנות" מאבדות את טעמן ומרקמן המבוקש. את הקטיף נעשה עם סכין חדה קרוב לבסיס הפטריה או ידנית על ידי סיבוב ומשיכה עדינים.


שלב חמישי - לאחר הקטיף הראשון אפשר לרסס את המצע במים באופן נדיב פעם אחת ואז להמשיך כפעמיים ביום כמו בהתחלה עד ליציאת נאגלה שניה של פטריות.


שלב שישי - בשלב השישי אפשר להטביל את מצע הגידול במים ל 12 שעות ולחזור על תהליך הריסוס עד ליציאה של נאגלה שלישית של פירות, או פשוט להטמין את מצע הגידול בגינה, שם הוא ידשן את הקרקע ואף צפוי להוציא עוד פטריות במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו זאת.פטריות צדף הודיות ופטריות צדף ורודות מוכנות לקטיף

3,353 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול